Hledá se žako

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc.
Dne 7.4.2018 v 10:30 mi v obci Opatovice uletěl papoušek Žako samička, 7 měsíců stará.
Vyvlíkla se mi z červených kšírů, které má stále na sobě. Papoušek je krotký a zvyklý na kontakt s lidmi, na noze má kroužek a je registrována v eucites a czcites.
V příloze zasílám měsíc starou fotografii, kde jsou vidět i kšíry červené, které jak jsem již zmínil má stále na sobě. Slyší a odpovídá na slova: miláčku, ahoj, šikulko, halo, a podobné spojení daných slov.
Jedná se o člena rodiny, doma na ni čeká její partner žako sameček.
Při kontaktu je nutné zachovat klid a papouška, přivolat či nalákat na ruku, žádné prudké pohyby apod. Je nyní určitě již vyhladovělá a žíznivá, nehledě vyčerpání a stresu. Jistě se nechá snadno již odchytit.
Je zcela reálné, při daném větrném počasí, že se mohla dostat i do Vašich obcí.
Prosím Vás o pomoc a vyvěšení na Vašich stránkách, případně vyhlášení v místním rozhlasu.
Rozhodli jsme se navýšit odměnu za nalezení na 20 tis. Kč, jelikož se nejedná o papouška z řádového chovu, ale o našeho mazlíčka a člena rodiny.
V případě jakéhokoliv nálezu či vidění prosím o okamžitý kontakt na tel.: 777450591
Nová 394, Opatovice

Děkuji mnohokrát za spolupráci a ochotu

Helis Michal