Zahájení sezóny na cyklostezce Brno- Vídeň?

Cyklisté zahájili sezónu v Hevlíně a Laa a.d. Thaya

Na tři sta cyklistů se sjelo v sobotu 29. 4. 2017 do Hevlína, aby společně zahájili sezónu na cyklostezce Brno-Vídeň. Přijeli i hosté z rakouského Laa an der Thaya, včetně tamní starostky Brigite Ribisch.

Účastníci se bavili při adrenalinové show na kolech v podání RideWhell, ochutnávali vína Vinařství Válka z Nosislavi a Víno.cz, speciality tamních hasičů a zajeli si také na výlet do Laa, kde všem starostka ukázala tamní hrad Laaer Burg a požární zbrojnici. Tam na cyklisty čekali nejen hasiči, ale i občerstvení a dechová hudba.

Rozdávala se také spousta dárků. Na uvítanou dostal každý účastník tričko s logem cyklostezky, reflexní samonavíjecí pásky a také kalendář akcí na cyklostezce v roce 2017. Poukazy na celodenní pobyt v lázních Therme Laa  i do zábavního centra Excalibur. A také domácí "Honzovy" buchty od místní pekařky.

Díky mnoha sponzorům bylo obdarováno také více než 40 šťastlivců ve slosovatelné anketě. Nejvíce radosti udělalo dětské kolo v hodnotě osmi tisíc korun, které věnovala společnost Atlanta a.s. Nový Šaldorf. Dárková balení chutných darů Dolního Rakouska a plnohodnotné poukazy na vstup do lázní Therme Laa věnovalo město Laa. Výherci dostávali také spoustu vína, dárkových tašek a nakonec si poslední z nich odnesl obří koláč z Matějova pekařství Blansko.

Odměněni byli také nejmladší a nejstarší účastníci akce. Léčivý bylinný likér si odnesli dva osmdesátiletí cyklisté Čestmír Kříž a Bohumil Polesný. Obřího plyšového žabáka si na sedačce tatínkova kola odvezl nejmladší 'cyklista' 1letý Michael Sevelda. Už na svém vlastním kole odjela domů s plyšáky nejmladší cyklistka 7letá Julie Kosinová.

Během programu shlédli lidé v informačním centru výstavu řezbářských prací rakouských umělců Ms. Matthiase Winna a Theodora Seefrieda. Děcka venku dováděla na skákacím hradu a pohodu doplňovala hudba Granit. Překvapením byla hevlínská školní kapela.

Dagmar Sedláčková