Informace IDS JMK

Jak je již tradicí, opět Vám přinášíme informace o novinkách a změnách v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje. Od tohoto týdne jsme do rozesílacího seznamu zapojili i e-maily informačních bulletinů obcí a měst. Věříme, že některé z informací se mohou hodit ke zveřejnění občanům i touto cestou.

Je polovina ledna a drobných výluk a omezení v dopravě začíná přibývat. Dnes upozorňujeme zejména na víkendové omezení několika vlaků mezi Brnem a Kuřimí, víkendovou náhradu vlaků S3 autobusy mezi Šakvicemi a Hustopečemi. Pozor v Brně: na Mendlově náměstí se mění zastávky některých linek, týká se to i linek 405 a 406 směr Rosice / Zastávka. Ve středu a ve čtvrtek vždy dopoledne pak autobusy nahradí vlaky S91 mezi Strážnicí a Veselím nad Moravou. Další drobné změny a výluky najdete v příloze.

V příloze najdete i nabídku zaměstnání v naší firmě a rovněž tip na víkendový výlet. V sobotu má být až +8 stupňů :-).

A před tradiční říkankou bychom rádi ještě jednou všem, kteří chtějí slevu na jízdném, zdůraznili jejich povinnost včas o slevu požádat a doložit nárok na slevu průkazem. Děti pod 15 let hlásí, že chtějí jízdenku zlevněnou A a sdělí věk. Mláděž 15 až 18 let žádá jízdenku pro mládež  A nebo B (bez BrnA nebo s Brněnskou městskou dopravou) a doloží věk dokladem totožnosti nebo průkazkou IDS JMK. Studenti 18 až 26 let žádají jízdenku pro studenty A nebo B a dokládají nárok na slevu jen průkazem IDS JMK nebo ISIC nebo oranžovým žákovským průkazem.  Často se setkáváme s tím, že dokládají potvrzení o studiu. Za to jsou pokutovaní a musí cestovat do Brna doložit ISIC nebo žákovský průkaz. Senioři nad 65 let, prosím nežádejte o slevu pro důchodce ale pro osoby nad 65 let. Abyste slevu dosáhli, musíte předložit doklad totožnosti nebo průkazku IDS JMK.

___________________

STUDENTI, MLÁDEŽI, DĚTI, SENIOŘI,
PŘEČTĚTE SI ŘÁDKY, KTERÉ VERŠE TVOŘÍ

POMNĚTE PRAVIDLA PRO SLEVY ZÍSKÁNÍ
VYSLYŠTE ZOUFALĚ ŘIDIČŮ VOLÁNÍ

PŘI KOUPI JÍZDENKY ZAVČAS SLEVU SDĚLTE
POTŘEBNÉ PRŮKAZY VŽDY PO RUCE MĚJTE

POKUD JSTE STUDENTI NAD OSMNÁCT ROKŮ
SLEDUJTE ZEJMÉNA TUHLE DALŠÍ SLOKU:

POTVRZENÍ O STUDIU - POKUTY JE RIZIKEM
POKUD CHCETE SLEVU ZÍSKAT, PROKAŽTE SE ISICEM.

___________________

Budeme rádi, když odebírání Infomailu IDS JMK poradíte svým známým, příbuzným a sousedům. Stačí se přihlásit k odběru na našem webu [www.idsjmk.cz]www.idsjmk.cz vpravo nahoře.

Pro přihlášení nebo odhlášení odběru infomailů stačí zadat příslušný email do pravého horního rohu na našem webu [www.idsjmk.cz]www.idsjmk.cz.

Infomail je uložený i na odkazu: Infomail IDS JMK 2/2022.

KORDIS JMK, a.s.

koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraj