Jste zde

Informace IDS JMK

Máme zde první sníh a s ním byly spojené první zimní dopravní komplikace, kterými si někteří z nás prošli již včera. Náš dispečink však byl v plném nasazení, komunikovali jsme se Správou a údržbou silnic Jihomoravského kraje. Kde byly silnice neprůjezdné, snažili jsme se společně zajistit posyp. Pomáhali jsme cestujícím, kteří zavolali na naši infolinku, s náhradní dopravou. A na web i do naší aplikace POSEIDON jsme se snažili dávat aktuální informace.

Dnes bychom Vás chtěli upozornit na velkou novinku v Blansku. Od úterý 20.12.2023 tam bude v provozu nový most přes trať a to vyvolá změny v městské dopravě. Vznikne nová linka 224, která zajistí spojení autobusového nádraží s Olešnou a Hořicemi a linka 152 bude spojovat Blansko s Kuřimí nejkratší možnou trasou.

Máme tu i dvě drobnější výluky: Od 18.12. dojde k dalším změnám v terminálu v Kuřimi. A o následujícím víkendu nepojedou některé vlaky mezi Kuřimí a Tišnovem a některé vlaky mezi Šakvicemi a Hustopečemi budou nahrazeny autobusy.

A co na závěr? Doporučení! Máme před sebou poslední adventní víkend. Co takhle vyrazit s IDS JMK nasát vánoční atmosféru do větších měst v našem kraji nebo se třeba i podívat, jak Vánoce prožívají v Laa, Retzu nebo třeba na Myjavě či v Uherské Hradišti? A samozřejmě je možné zajet i do Brna na nákupy. Vlaky i autobusy jezdí často a spojení domů po procházce Brnem s vánočním punčem je zajištěno. A když máte rádi klid a zimní atmosféru, vyražte třeba na běžkách spěšným vlakem Pernštejn do Bystřice.
___________________

ADVENTNÍ TRHY LÁKAJÍ

Skončily výluky, napadl sníh
pracovat s betonem byl by teď hřích
když voní cukroví, svátky se blíží
poslední úkoly v práci nás tíží
zanechme starosti zaváté sněhy
užijme trošičku adventní něhy
vyjeďme s IDS na výlet maličký
vzít s sebou můžeme domácí mazlíčky.

__________________

Budeme rádi, když odebírání Infomailu IDS JMK poradíte svým známým, příbuzným a sousedům. Stačí se přihlásit k odběru na našem webu www.idsjmk.cz vpravo nahoře.

Pro přihlášení nebo odhlášení odběru infomailů stačí zadat příslušný email do pravého horního rohu na našem webu www.idsjmk.cz.

Infomail je uložený i na odkazu: Infomail IDS JMK 48/2022.

KORDIS JMK, a.s.
koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraj