Informace IDS JMK

Jak jsme už minule avizovali, před tradičním přehledem změn v dopravě vás dnes mimořádně chceme upozornit na dvě důležité záležitosti.

1) V prvé řadě vás chceme pozvat na Jihomoravský dopravácký supervíkend, který proběhne příští neděli a sobotu. Shodou okolností se sešlo hned několik akcí, zajímavých nejen pro fanoušky dopravy, ale pro každého. Nejdůležitější událostí bude v neděli 28.8.2022 absolutně první představení nových elektrických krajských vlaků Moravia, které proběhne v Brně na Hlavním nádraží. Mezi 10. a přibližně 15. hodinou budou prezentovány obě nové jednotky, které už brzy na další desetiletí zajistí téměř všechny regionální elektrické vlaky. Výrazně tak zkvalitní cestování po kraji i městě Brně. Přijďte se podívat na vychytávky, které v nich pro vás Jihomoravský kraj připravil! Zájemci dostanou i speciální pamětní razítko a speciální slevy na suvenýry s Moraviemi spojené.

Cestu na Hlavní nádraží do Brna můžete spojit s výletem parním vlakem v 11:07 z Brna do Vyškova na velkou celokrajskou akci Jihomoravské dožínky. Parní vlak bude připraven hned vedle Moravií. Přijďte si udělat fotografii! Taková příležitost se v dohledné době už asi nenaskytne. Jízdenky koupíte v oficiálním e-shopu IDS JMK, tam kde kupujete i běžné předplatní jízdenky.

A jako předkrm představení Moravíí a parního vlaku do Vyškova proběhnou v sobotu 27.7.2022 další dvě zajímavé akce pořádané zájemci o železnice a autobusy. Příznivci železnice zamíří na oslavy 150 let železniční trati Břeclav - Znojmo, po níž budou jezdit historické vlaky a pár z nich se projede i po obecní trati Hrušovany - Hevlín. V Břeclavi Správa železnic, s.o. přichystala doprovodný program. Pro příznivce autobusů budou v sobotu 27.7.2022 přichystány speciální jízdy netradičními a historickými autobusy z Brna - Králova Pole po Brně a okolí. Na obě akce upozorňujeme proto, že je organizátoři pořádají bez nároku na honorář a ve svém volném čase. Víc než výdělek pro ně znamená, když je o jejich dlouho a složitě chystanou akci zájem ze strany návštěvníků.

2) Druhá důležitá informace souvisí výročím naší společnosti KORDIS JMK. 20. září 2022 oslaví 20 let své existence a současně i práce na zlepšení a zefektivnění veřejné dopravy v našem kraji. Jako poděkování pro všechny, kteří využíváte pro cesty do škol, práce, za nákupy, k lékaři, za zábavou i na zahrádku veřejnou dopravu místo auta, jsme ve spolupráci s Českým rozhlasem Brno a Rádiem Krokodýl připravili 2 velké rozhlasové soutěže o 43 slev ve výši 1000 korun na elektronickou předplatní jízdenku koupenou přes oficiální krajský eshop.idsjmk.cz. Od pondělí 22.8. až do 20.9. každé všední ráno budete moci na obou stanicích soutěžit o uvedenou slevu na jízdném. Poslouchejte, odpovězte správně na otázku a vyhrajte!

Kompletní informace a programy ke všem akcím najdete v příloze. Jak na Hlavním nádraží, tak v Břeclavi budeme míst stánek IDS JMK, kde se budete moci svěřit s vašimi dotazy a připomínkami k IDS JMK.

A nyní už k výlukám. Už jsme napsali dost, budeme proto struční: Již tradičně se tento víkend do Adamova dostanete jen přes Křtiny. Závažná změna čeká obyvatele Jedovnic a všechny cestující linkou 201. Z důvodu opravy komunikace pojede klinka 201 kolem Býčí skály a přes Rudici - už od pondělí. V Kuřimi a v Tišnově pokračují další etapa výluk, dotknou se řady linek.

Přejeme vám krásný konec léta a těšíme se, že za námi příští víkend dorazíte.
___________________

DOPRAVÁCKÝ SUPERVÍKEND

Dopravácký supervíkend
konec srpna přinese
ten, kdo žije v našem kraji
je na dobré adrese.

Fanoušci a fanouškyně
milovníci starých vlaků
Břeclav, Znojmo, Hrušovany
projedou se v motoráku.

Na výročí této trati
chystají tam oslavy
zvláštní vlaky, staré vozy
ty vám rádi představí.

Milovníci starých busů
v Brně linky rozjedou
koukněte na jejich stránky
kudy přesně pojedou.

Neděle je však den hlavní
přijďte všichni, sousedé
nové vlaky Moravia
Kraj nám v Brně předvede!

Budou brázdit naše linky
staré vozy nahradí
čisté WC, bez bariér
sedadla nás pohladí.

A kdo by chtěl ještě více
užívat si zas a znova
na dožínky svézt se může
vlakem parním do Vyškova.
___________________

Budeme rádi, když odebírání Infomailu IDS JMK poradíte svým známým, příbuzným a sousedům. Stačí se přihlásit k odběru na našem webu www.idsjmk.cz vpravo nahoře.

Pro přihlášení nebo odhlášení odběru infomailů stačí zadat příslušný email do pravého horního rohu na našem webu www.idsjmk.cz.

Infomail je uložený i na odkazu: Infomail IDS JMK 32/2022.

KORDIS JMK, a.s.
koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraj