Jste zde

Informace IDS JMK

Opět Vám přinášíme zprávy o změnách v dopravě.

Zítra jsou pololetní prázdniny - pozor v Brně se jezdí podle prázdninových jízdních řádů. Mimo Brno pak nejedou vybrané školní spoje.

Výluk opět není mnoho. Důležitá je jen jedna a to pondělní a úterní výluka ve výluce na linkách S4, R11 a R54 mezi Náměští - Zastávkou a Brnem. Vlaky budou nahrazovány autobusy jedoucími po různých trasách. Autobusy náhradní dopravy za linku S4 nebudou ukončeny na nádraží Brno dolní, ale pojedou ze stanoviště před Hlavním nádražím.  
Přinášíme i doporučení, abyste co nejdříve spotřebovali všechny jednorázové jízdenky z předprodeje. Od 1.3.2023 se mění tarif. Pokud nespotřebujete jízdenky včas, budete je muset zajít vyměnit osobně a na výměnu bude jen pár měsíců.
A co dělat o víkendu? Někde bude pršet, někde bude sněžit, někde bude mrznout a někde bude nad nulou. Pro takový nejasný případ je nejlepší se vypravit na městskou turistiku - třeba na výstavu do některého z jihomoravských muzeí, kde je sleva na vstupném s jízdenkou IDS JMK. Kam? To si přečtěte v básničce.
_______________

I V ZIMĚ JE KAM ZAJET

Počasí je venku pod psa
a já přece říkám: hopsa
vezmu pejska, vezmu děti
a už vlakem z Brna letím.

Cílem mým je známé město
s hradem, zámkem, menší přesto
ve znaku má hřeben bílý
brázdu kolem věky ryly.

O tom všem nám více sdělí
muzejníci tamní skvělí
na vstup slevu dostaneme
když s IDS přijedeme.

Historie všude kolem
v podzemí je možná golem
a pokud se nepletu
za městem je Vinnetou.

Tušíte už kam vás vedu?
Kam si vlakem, busem jedu?
Nemusím už říkat více
tím místem jsou Boskovice!

__________________

Budeme rádi, když odebírání Infomailu IDS JMK poradíte svým známým, příbuzným a sousedům. Stačí se přihlásit k odběru na našem webu www.idsjmk.cz vpravo nahoře.

Pro přihlášení nebo odhlášení odběru infomailů stačí zadat příslušný email do pravého horního rohu na našem webu www.idsjmk.cz.

Infomail je uložený i na odkazu: Infomail IDS JMK 5/2023.

KORDIS JMK, a.s.
koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraj