Pravidelné hlášení 30. 3. 2016

Vážení občané,

Modřice jsou obtěžovány pachem z různých zdrojů firem v okolí a tato problematika je v současné době pro vedení města i ostatních obcí těžko řešitelná.

Podpořme svým podpisem Petici za prosazení emisních limitů a metodiky řešení pachových látek do právě připravované novely zákona o ovzduší, která bude předána Parlamentu České Republiky a vládě České republiky.

Petice je připravena k nahlédnutí a podpisu na městském úřadě do 4. 4. 2016. u p. Lenky Ventrubové na informacích.

Město Modřice zve občany na 81. komorní koncert na radnici, na kterém vystoupí studenti Gymnázia s uměleckou profilací a Základní umělecké školy Pavla Křížkovského z Brna - Komína. V programu od autorů z různých dob se představí řada nástrojů a to nejen běžný klavír, violoncello či kytarový soubor, ale i flétny, fagot, trubka a cembalo. Představení těchto velkých brněnských uměleckých škol může být nejen zážitkem pro pravidelné návštěvníky modřických koncertů, ale také zajímavou inspirací pro žáky vyšších tříd Základní školy i mladé muzikanty, navštěvující Základní uměleckou školu. Koncert se koná ve velkém sále na radnici ve středu 30. března 2016 v 19 hodin,vstupné je dobrovolné.

Dnes 30. 3. bude probíhá úklid komunikací v našem městě. Komunikace v majetku města v lokalitě Bobrava budou čištěny dne 5. 4. 2016. Dodržujte prosím dopravní značení. Děkujeme

Město Modřice se opět zapojí do celostátní akce Ukliďme Česko dne 16. 4. 2016. Smyslem je úklid černých skládek, popřípadě běžný úklid nepořádku např. kolem komunikací, cyklostezek, bytových domů atd. Předpokládá se zapojení jednotlivců, spolků, škol, SVJ bytových domů a podobně.Další informace lze také získat na stránkách akce: www.uklidmecesko.cz. Sraz dobrovolníků je 16. 4. 2016 v 8:00 hodin před radnicí. Pomozte nám zlepšit životní prostředí nás všech.

V sobotu 2. dubna se bude od 15 hodin konat v hotelu Gregor DĚTSKÝ KARNEVAL. Všechny malé i velké srdečně zveme na zábavu s Trampo a Línou.

V pátek 8. 4. od 15 do 18 hodin a v sobotu 9. 4. od 7 do 13 hodin pořádá Myslivecké sdružení sběr kovového šrotu. Budete-li potřebovat pomoc při manipulaci s těžkými předměty kontaktujte p. Kopřivu, tel.: 606 364 518 nebo p. Tekera, tel.: 605 261 826.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie:
Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací - bude přerušena dodávka elektrické energie:

Dne 11.04.2016 od 07:30 do 16:30 vypnutá oblast Modřice, trafostanice 9046 Brněnská,tj. ul.Brněnská od motokár směr Rajhrad tj. dům č.534, zahrady + chaty. Dále od motokár ul. Brněnská směr Brno po smyčku DP (levá strana po čp.476, pravá strana po čp.4211 a 617 včetně).

Dne 11.04.2016 od 07:30 do 13:30 Vypnutá oblast Distribuční trafostanice 9331 Modřice Dvůr les (za ČOV Modřice), tj.firma Kamis s.r.o., U jezu 1, p.Fila, p.Říha U jezu 481/7, Ústřední kontrolní a zkušební ústav U jezu 3.