Pravidelné hlášení 26.11.2014

Muzea města Modřice Vás zve na výstavu s vánoční tematikou ukázkou betlémů Doubravky Vlachové, která bude zahájena 5. 12. v 16 hodin. Otevřena bude ve dnech 6.-9. 12., 13.-16. 12. a 20.-31.12. 2014 od 10 do 17 hodin. Na Štědrý den je otevřeno do 15 hodin.         ¨

Dále Vás Muzeum města Modřice zve na přednášku Karla Podrackého „Dědictví otců“ aneb cesta ke kořenům Cyrilometodějské mise. Přednáška se koná ve čtvrtek 27.11.2014 v 18,00 hodin ve výstavní síni muzea, Komenského 697, Modřice.

V pátek 28. 11. se od 15 hodin koná v areálu ZŠ Benešova VÁNOČNÍ JARMARK.
Prodejní stánky a vystoupení žáků Vám nabídnou příjemnou předvánoční atmosféru. Občerstvení je zajištěno.

Ve stejný den, v pátek 28. 11. proběhne ve dvorním traktu radnice KOŠ MARTINSKÝCH VÍN.
Akce začíná v 17 hodin. Přijďte posedět s přáteli u dobrého vína a ochutnat pochoutky hasičské zabijačky.

Hokejový klub Kometa Brno oslaví ve čtvrtek 27. listopadu 2014 úctyhodné jednašedesáté narozeniny.
Program oslav je stanoven takto:
26. 11. v 16 hodin zahájení v OC Olympia Brno s autogramiádou hráčů A týmu, možností
             vyzkoušení trenažéru RapidHands a křestem komeťáckého vína.

27. 11. je Den Komety. Oblékněte se do modrobílého, vyvěste a vozte vlajky Komety,
            posílejte modrobílé fotky a udělejte si radost v obchodech zapojených do oslav.

30. 11. průvod městem s rekordní šálou Od historie k současnosti bude vycházet ve 13
            hodin z místa bývalého zimního stadionu Za Lužánkami. V 15 hodin dojde k otevření
            bran haly Rondo s narozeninovým programem a v 17 hodin se odehraje zápas HC
            Komety Brno proti Mountfield HK.

Město Hustopeče vás srdečně zve na Mikulášský jarmark. Konat se bude na Dukelském náměstí od 13.00 hodin. Připraveny jsou soutěže punčových týmů, vystoupení country kapely, adventní pohádka i Ježíškova pošta. V 16.30 hodin se bude rozsvěcet vánoční strom.

Příští pátek dne 5. 12. 2014 se koná v restauraci Cihelna Dětská mikulášská besídka. Čeká vás hudba, zábava a hry pro děti s odměnou. Začátek je v 16 hodin. Vstupné 70,- Kč za dítě. Hraje DJ Petr Jaroš. Rezervace je možná v restauraci Cihelna nebo na tel. čísle: 774 422 113.

Drůbežárna Prace bude ve  středu 3.12.  v 8:30 hod. bude u městského úřadu Modřice prodávat : kuřice stáří 18-22 týdnů, cena 160 - 175 Kč/ks, krmivo pro drůbež a králíky, dále pak vykupovat králičí kůže, cena 10 až 15 Kč za kůži.

Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitosti na odstranění nebo ořez dřevin ohrožující bezpečný  a spolehlivý provoz elektrického zařízení. Odstranění a ořez dřevin proveďte v termínu do konce tohoto roku.  Práce při kterých by mohl být ohrožena bezpečnost osob, technický stav vedení či jeho provoz může být prováděna pouze se souhlasem společnost E.ON Česká republika. Bližší informace na tel. čísle 724 325 905. Pro kácení dřevin, kde to legislativa vyžaduje je nutností zajistit písemné povolení městského úřadu Modřice.