Pravidelné hlášení 27.09.2017

V pátek 29.09.2017 je radnice z důvodů čerpání řádné dovolené zaměstnanců UZAVŘENA. Děkujeme za pochopení.

Od pátku 29.09. do neděle 01.10.2017 se v Modřicích konají Svatováclavské hody. V pátek se na nám. Svobody bude od 17 hodin stavět mája, v sobotu budou stárci zvát občany a od 20 hodin začne v sále hotelu Gregor předhodová zábava. V neděli od 9:30 hodin se koná v kostele mše, ve 13:30 hodin jde průvod od Sokolovny, ve 14:30 předtančí před radnicí Dětský folklorní kroužek, potom se bude předávat hodové právo. Zábava začne na Sokolově od 16:30 hodin. V průběhu hodů se ve dvoře MP koná výstava zahrádkářů, kde vystoupí Smíšený pěvecký sbor města a v muzeu je ke zhlédnutí výstava Kuchyně našich babiček.

Zábavní park Brno je umístěn za Sokolovnou u příležitosti Svatováclavských hodů. V provozu je každý všední den od 15 hodin.

Městská knihovna Modřice vás srdečně zve na prodejní výstavu broží a šperků, která se uskuteční ve dnech 25. 9. až 31. 10. 2017.

Skauti Modřice přijmou dívky a chlapce ročník narození 2014 - 2010 do družiny Zajíčků, která má pravidelné schůzky v pondělí od 16 do 17 hodin. Dále přijímají mezi skautské vodáky dívky a chlapce ročník narození 2007 a starší, výjimky individuálně. Více informací na www.skautimodrice.cz, modrice@skaut.cz a facebookové stránce Skauti Modřice.

Na MÚ Modřice byl dnes odevzdán nalezený svazek klíčů. Majitel si ho může vyzvednout na recepci.

Rádi bychom Vás pozvali do našeho „Retro muzea na statku“, které má tento týden mimořádně otevřeno již od čtvrtka 28.9. do neděle 1.10. vždy od 10 do 18:00 hodin. Budete si moci prohlédnout největší a nejucelenější expozici běžného života z období 50. – 90. let minulého století. Uvidíte více než 600 rádií, 100 TV, 100 vysavačů, smíšené zboží, trafiku, kancelář, byt, kadeřníka, řezníka a mnoho dalšího. Součástí muzea je i prezentace více než 50 vozů značek Trabant, Wartburg, Ifa, Barkas, Multicar, Tatra, Volha a dalších... Najdete nás na ulici Pěstitelská 24 v  Dolních Heršpicích. Muzeum je přístupné i z cyklo-stezky přes občerstvení U Trabanta. Další informace najdete na www.retromuzeumnastatku.cz nebo na našem facebookovém profilu.

Prosíme majitele psů, aby dbali zvýšené opatrnosti při venčení a pohybu psa bez dozoru. Je hlášena otrava při níž došlo k úhynu zvířete.